866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Powrót oferty Kindle Paperwhite 2 (chwilowy) i rabat na akcesoria

Kindle Paperwhite 2 powrócił do oferty w niemieckim Amazonie, na chwilę. Na początku grudnia informowałem o wycofywaniu ze sprzedaży tego modelu czytnika. Ci, którzy jednak chcą go kupić, mają jeszcze okazję, tym bardziej, że dziś wersja z bezpłatnym dostępem do internetu przez sieć komórkową (3G) jest oferowana znacznie taniej niż do tej pory. Oferta wygasa dziś o północy.

 

Od dziś także obowiązuje promocyjna oferta na akcesoria do kindelków, o której piszę poniżej (źródło: amazon.de)

 

 Dziś w promocyjnej sprzedaży a jednocześnie wyprzedaży są dziś dwie wersje Kindle Paperwhite 2:

 

Kindle Paperwhite 2 (wi-fi, wersja bez reklam)

99,99 EUR (plus wysyłka do Polski od 8,09 EUR)

Kindle Paperwhite 2 (wi-fi + 3G, wersja bez reklam)

119,99 EUR (plus wysyłka do Polski od 8,09 EUR)

 

 

Z powyższego zestawienia wynika, że nie za bardzo opłaca się dziś zakup wersji wi-fi. W tej samej cenie można dziś kupić następcę, czyli Kindle Paperwhite 3. Promocję opisałem tutaj. Natomiast wersja z łącznością 3G wygląda bardzo atrakcyjnie. Kindle Paperwhite 3 z łącznością 3G kosztuje obecnie 186 EUR. Jeśli więc nie zależy nam na łączu 3G, to warto kupić nowszą wersję Paperwhite'a. Jest właśnie oferowany 20 EUR taniej. Można go kupić z bezpośrednią dostawą do Polski.

 

Co daje 3G? Nie jest to opcja niezbędna w czytniku. Tym bardziej, że dostęp choć bezpłatny, jest ograniczony do pobierania zakupionych e-booków ze sklepu Amazon oraz przeglądania Wikipedii. Może to się przydać w miejscach, gdzie nie mamy dostępu do wi-fi, na przykład przy częstych (i dalekich) podróżach albo dużo kupujemy e-booków w firmowym sklepie i chcemy je mieć od razu w czytniku bez oglądania się na dostępność połączenia internetowego. Łączność 3G działa niemal na całym świecie.

 

Opisane powyżej czytniki Kindle Paperwhite 2 można zamówić do Polski przez pośrednika - Mailboxde. O ile przesyłka na terenie Niemiec jest bezpłatna, o tyle za usługę firmy wysyłkowej trzeba zapłacić. Najtańsza opcja (przesyłka Pocztą Czeską, wartość ubezpieczenia 35 EUR) zaczyna się od 8.09 EUR. Warunki wysyłki i procedurę opisałem krok po kroku tutaj.

 

Dziś rozpoczęła się także promocja na czytnikowe i tabletowe akcesoria. 

Do 24 XII 2015 r. do godz. 23:59 trwa akcja promocyjna na akcesoria do czytników. Można na nie uzyskać 20% zniżki. Warunki są następujące (tu regulamin):

  1. należy umieścić w koszyku przynajmniej dwie sztuki czytnikowych akcesoriów objętych promocją;
  2. następnie trzeba wpisać kod WINTER20 w polu "Gift cards & promotional codes" ("Gutschein- und Aktionscodes") bezpośrednio przed dokonaniem zapłaty za zakupy ("Place your order");
  3. pojawi się tekst o wykorzystaniu kuponu - "redeemed coupon" ("Gutschein eingelöst") i cena za akcesoria zostanie obniżona o 20%;

 

Na pewno warto zaopatrzyć się w okładkę, chroniącą czytnik. Jego najdelikatniejsza część to ekran. Amazon oferuje m.in. firmowe okładki bardzo dobrej jakości w cenie 30 EUR. Są pokazane poniżej:

 

Firmowe okładki na wszystkie modele Kindle Paperwhite

Onyx-Schwarz (onyx znaczy czarny)

Fuchsien-Pink (różowa fuzja)

Hellbraun (piekielnie brązowy)

Honiggelb (miodny)

Korallenrot (czerwone korale)

Tintenblau (atramentowy)

Violett (po prostu fioletowy)

 

 

 

Można jeszcze zastanowić się nad dodatkowymi akcesoriami oferowanymi w ramach promocji:

 

 

Firmowa ładowarka do czytników Kindle i tabletów (19,99 EUR)

Firmowa ładowarka do czytników Kindle (14,99 EUR)

Firmowy kabel USB do ładowania i przesyłania książek (9,99 EUR)

 

 

Lista wszystkich produktów objętych promocją można znaleźć tutaj (239 produktów).