866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Kindle Paperwhite 3 taniej o 20 EUR

Niemiecki Amazon obniżył cenę Kindle Paperwhite 3 o 20 EUR. Bez specjalnych zapowiedzi i bez podobnych akcji w innych europejskich oddziałach firmy. Ciekawe, czy to z okazji uruchomienia bezpłatnej wysyłki do Polski, czy obniżek cen czytników Tolino? Może jedno i drugie...

 

Kindle Paperwhite 3 taniej o 20 EUR do 22 XII w niemieckim Amazonie (źródło: amazon.de)

 

Promocja obowiązuje do 22 XII 2015 r. do godziny 23:59. Szczegóły warunków promocji można znaleźć tutaj. Do wyboru w ramach promocji mamy dwa czytniki wysyłane bezpośrednio i bezpłatnie do Polski:

  

Kindle Paperwhite 3 (wersje bez reklam)

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi, bez reklam, bezpłatna wysyłka do Polski)

w cenie 124,02 EUR

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi + 3G, bez reklam, bezpłatna wysyłka do Polski)

w cenie 186,04 EUR

 

Paczki do Polski wysyłane są dość sprawnie. Zazwyczaj w ciągu 2-3 dni roboczych możemy się spodziewać kuriera z DHL lub UPS. Złożone w tym momencie zamówienie ma przewidywaną datę dostarczenia na 15-16 grudnia. Jeśli wysyłkę chcemy przyspieszyć, można za nią zapłacić i skrócić czas dostawy. Warto się pospieszyć, jeśli czytnik ma dotrzeć przed Świętami.

  Całkowity koszt zamówienia Kindle Paperwhite 3 do Polski (źródło: amazon.de)

 

W tym momencie mniej opłaca się zakup kindelków z reklamami i przesyłka do Polski przez sprawdzonego pośrednika - Mailboxde. One nie są wysyłane przez Amazon bezpośrednio do nas. Ale jeśli ktoś chce oszczędzić, można wybrać te wersje i zapłacić w sumie około 15 EUR taniej. Do ceny obowiązującej na rynku niemieckim należy doliczyć koszty przesyłki do Polski (od 8,09 EUR). Do dyspozycji są dwa modele:

 

Kindle Paperwhite 3 (wersje z reklamami)

 

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi, z reklamami, bezpłatna wysyłka na terenie Niemiec)

99,99 EUR (wysyłka do Polski od 8,09 EUR)

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi i 3G, z reklamami, bezpłatna wysyłka na terenie Niemiec)

159,99 EUR (wysyłka do Polski od 8,09 EUR)

 

 

Całą procedurę wysyłki przez pośrednika opisałem w tekście "Jak kupić czytnik Amazon Kindle w niemieckim oddziale Amazon?". Reklamy powinno dać się szybko wyłaczyć. Jak to zrobić opisałem tutaj.

 

Przy zakupie czytnika, będziemy zachęcani do wybrania również firmowej okładki. Skoro nie ma teraz opłat za wysyłkę dodatkowych artykułów, może warto się zdecydować od razu.

 

[Aktualizacja] Do 24 XII 2015 r. do godz. 23:59 trwa akcja promocyjna na akcesoria do czytników. Można na nie uzyskać 20% zniżki. Warunki są następujące (tu regulamin):

  1. należy umieścić w koszyku przynajmniej dwie sztuki czytnikowych akcesoriów objętych promocją;
  2. następnie trzeba wpisać kod WINTER20 w polu "Gift cards & promotional codes" ("Gutschein- und Aktionscodes") bezpośrednio przed dokonaniem zapłaty za zakupy ("Place your order");
  3. pojawi się tekst o wykorzystaniu kuponu - "redeemed coupon" ("Gutschein eingelöst") i cena za akcesoria zostanie obniżona o 20%;

 

Na pewno warto zaopatrzyć się w okładkę, chroniącą czytnik. Jego najdelikatniejsza część to ekran. Amazon oferuje m.in. firmowe okładki bardzo dobrej jakości w cenie. Są pokazane poniżej:

 

Firmowe okładki na wszystkie modele Kindle Paperwhite

Onyx-Schwarz (onyx znaczy czarny)

Fuchsien-Pink (różowa fuzja)

Hellbraun (piekielnie brązowy)

Honiggelb (miodny)

Korallenrot (czerwone korale)

Tintenblau (atramentowy)

Violett (po prostu fioletowy)

 

 

 

Można jeszcze zastanowić się nad dodatkowymi akcesoriami oferowanymi w ramach promocji:

 

Firmowa ładowarka do czytników Kindle i tabletów (19,99 EUR)

Firmowa ładowarka do czytników Kindle (14,99 EUR)

Firmowy kabel USB do ładowania i przesyłania książek (9,99 EUR)

 

 

Lista wszystkich produktów objętych promocją można znaleźć tutaj (239 produktów).