866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Kindle Paperwhite 3 znacznie taniej w niemieckim i brytyjskim Amazonie

Od dziś kupimy tegoroczny model z rodziny Paperwhite - Kindle Paperwhite 3 taniej aż o 15 funtów w Wielkiej Brytanii i o 20 euro w Niemczech. Amazon już w zeszłym tygodniu rozpoczął polowanie na klientów obniżając cenę Kindle 7 w niemieckim oddziale. Promocja na Kindle 7 kończy się dziś o północy, a zaczyna...

 

To już chyba "świąteczna" promocja Kindle Paperwhite 3 (źródło: amazon.de)

 

Dziś rozpoczęło się też zachęcanie klientów z Niemiec i Wielkiej Brytanii do zakupu Kindle Paperwhite 3 (2015). I nie tylko tam, bo czytniki w wersji bez reklam można zamawiać także bezpośrednio do Polski! (Aktualizacja) Do tego od 25 XI 2015 r. przesyłka czytników na polski adres jest bezpłatna. Dotyczy to także innych zakupów powyżej 49 EUR (brutto). Tak zakupiony czytnik może liczyć (w razie ewentualnych problemów) na pełną gwarancję Amazonu. Natomiast czytniki z reklamami wciąż mogą do nas trafić przez sprawdzonego pośrednika - mailboxde. Z ich reklamacją także nie powinno być problemu, ale trzeba pamiętać, że oficjalnie nie są one przeznaczone na nasz rynek. W poniżej podanych rozliczeniach podaję cenę aktualną dla zakupów robionych z Polski. Może się ona różnić (z powodu różnych stawek podatku VAT) od ceny początkowo wyświetlanej przez sklep. Podane przeze mnie przeliczenie na złotówki należy traktować orientacyjnie, zależne jest od kursu euro i przelicznika zastosowanego przez poszczególne banki.

 

Przecena z okazji Cyber Monday trwa do 30 XI (źródło: amazon.de)

 

W przypadku omawianych dwóch europejskich oddziałów, znacznie lepszą opcją wydają się zakupy w amazon.de (Niemcy). Tutaj mamy też większy wybór. Zdecydowanie najtańszą opcją będzie „tradycyjnie” zakup wersji z reklamami i przesyłka do Polski przez pośrednika - mailboxde (tutaj krok po kroku wyjaśniłem jak dokonać zakupu). Najszybszą i najpewniejszą zaś - zakup wersji bez reklam ale za to z bezpośrednią przesyłką do Polski wprost z Amazonu.

 

Niemiecki Amazon wysyła teraz błyskawicznie i bezpłatnie czytniki Kindle bezpośrednio do Polski (źródło: amazon.de)

 

Szczegółowe rozliczenie podaję w poniższej tabeli. W każdym z przypadków podałem najtańszą przesyłkę, można też wybrać (zarówno w Amazonie jak i Mailboxde) przesyłki szybsze (Amazon) lub szybsze i ubezpieczone na wyższą kwotę (Mailboxde).

 

Promocyjne ceny Kindle Paperwhite 3 w niemieckim Amazonie (z przesyłką do Polski):

 

Kindle Paperwhite 3 (z reklamami) z wi-fi

99,99 EUR plus koszty przesyłki do Polski (od 8,09 EUR)

 

suma 108,08 EUR równowartość ok. 465 PLN

Kindle Paperwhite 3 (z reklamami) z wi-fi i 3G

159,99 EUR plus koszty przesyłki do Polski przez Mailboxde (od 8,09 EUR)

 

suma 168,08 EUR równowartość ok. 720 PLN

Kindle Paperwhite 3 (bez reklam) z wi-fi

124,02 EUR

 

równowartość ok. 535 PLN

Kindle Paperwhite 3 (bez reklam) z wi-fi i 3G

186,04 EUR

 

równowartość ok. 800 PLN

 

Promocja cenowa trwa od 23 do 30 XI 2015 do godz. 23:59 w ramach „CyberMonday Woche”. Raczej nie ma się co spodziewać dalszych przecen czytników, ale tak sobie tylko zgaduję.

 

Najtańsza opcja wysyłki czytnika Kindle Paperwhite 3 bezpośrednio do Polski z Wielkiej Brytanii (źródło: amazon.co.uk)

 

 

Do wyboru w amazon.co.uk (Wielka Brytania) mamy dwie wersje czytnika, różniące się między sobą modułem łączności bezprzewodowej (i ceną). Obydwie są bez reklam. Za wersję z wi-fi (Wi-Fi Only) zapłacimy 97,37 GBP a koszt przesyłki do Polski wyniesie 4,20 GBP. Sumaryczna kwota to 101,57 GBP, czyli równowartość około 620 złotych. Druga opcja, to czytnik z łącznością 3G i wi-fi (Free 3G + Wi-Fi) za 162,03 GBP (włącznie z przesyłką do Polski). Taki zakup to równowartość około 985 PLN. Jednak moim zdaniem nie warto kupować akurat tej drugiej wersji, jeśli nie nabywamy dużo książek w Amazonie i nie korzystamy namiętnie z Wikipedii (bez dostępu do wi-fi).

 

 Promocyjne ceny Kindle Paperwhite 3 w brytyjskim Amazonie (z przesyłką do Polski):

 

Kindle Paperwhite 3 (bez reklam) z wi-fi

 

suma 101,57 GBP (czytnik + przesyłka bezpośrednio do Polski) równowartość ok. 620 PLN

Kindle Paperwhite 3 (bez reklam) z wi-fi i 3G

 

suma 162,03 GBP (czytnik + przesyłka bezpośrednio do Polski) równowartość ok. 985 PLN 

 

Jeśli nie mamy karty rozliczanej w funtach, to warto wybrać opcję zapłaty w funtach (Pay in GBP) i pozwolić dokonać przeliczenia naszemu bankowi. Przelicznik na złotówki, zastosowany Amazon, wydaje się być trochę wygórowany. Cena powinna obowiązywać do 30 XI 2015 r.

 

Oczywiście można także zamawiać najbardziej zaawansowany czytnik z Amazonu - Kindle Voyage, który jak na razie nie doczekał się spodziewanego następcy.

 

Przypomnę, że Kindle Paperwhite 3, to czytnik, który został wprowadzony na rynek w tym roku. Od poprzednika wyróżnia go ekran o wysokiej rozdzielczości (300 ppi) i większa płynność zmiany stron. Poza tym, jest wciąż tak solidny jak Kindle Paperwhite 2. Zainteresowanych szerszym omówieniem urządzenia, polecam jego recenzję mojego autorstwa.