866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Kindle Paperwhite 2 znowu taniej w niemieckim Amazonie i biały Kindle 7

Od dziś dostępny jest w niemieckim Amazonie Kindle 7 w wersji białej. Do tej pory można go było kupić tylko w Chinach. Poza tym prawdopodobnie niczym się nie różni od czytnika z czarną obudową. Jeśli ktoś ma ochotę na nowy kolor, należy w zamówieniu wybrać "Colour Name: Weiß". Wersję z reklamami można kupić za 69,99 EUR. Wersja bez reklam kosztuje 79,99 EUR (można ją zamówić bezpośrednio do Polski). Podobna oferta pojawiła się także w innych europejskich oddziałach Amazonu. W wielkiej Brytanii biały Kindle 7 bez reklam kosztuje np. 69,99 GBP. Ale to nie koniec niespodzianek.

 

Kindle 7 w kolorze białym od dziś w niemieckim Amazonie (źródło: amazon.de)

 

Jeśli ktoś chce wydać 70 EUR na Kindle 7, to powinien poważnie się zastanowić, czy nie dołożyć do Kindle Paperwhite 2. Dziś w niemieckim Amazonie można kupić tego drugiego w bardzo korzystnej cenie - 89,99 EUR. To taniej o 10 EUR w stosunku do ostatniej ceny. Nie wiem, jak długo będzie ona obowiązywać. Ale takiej obniżki chyba jeszcze dla Paperwhite 2 nie było. Do wyboru mamy dwie wersje:

- za 89,99 EUR jest Kindle Paperwhite 2 z wi-fi opisany jako Kindle Paperwhite (6th generation), 6" High Resolution Display (212 ppi) with Built-in Light, Wi-Fi;

- za 159,99 EUR jest Kindle Paperwhite 2 z wifi oraz 3G opisany jako Kindle Paperwhite 3G (6th generation), 6" High Resolution Display (212 ppi) with Built-in Light, Free 3G + Wi-Fi.

 

Czeska Poczta może najtaniej dostarczyć kindelka do Polski (źródło: maps.google.com)

 

Przypominam, że te czytniki można zamawiać na adres niemiecki, potrzebny jest więc nam pośrednik. Sprawdzonym rozwiązaniem jest przesyłka do Polski przy pomocy Mailboxde. Opisałem to dokładnie tutaj. Najtańsza opcja to wysyłka przy pomocy Czeskiej Poczty za 8,09 EUR (przesyłka ubezpieczona do wartości 35 EUR).

 

Mam wrażenie, że to już ostatnie dni oferowania Kindle Paperwhite 2, choć to nadal bardzo dobry czytnik. Więcej o nim i o jego następcy - Kindle Paperwhite 3 można przeczytać w recenzji.