866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Kindle Paperwhite 2 jeszcze tańszy w niemieckim Amazonie

Premiera dwóch nowych czytników Tolino, o której pisałem dziś rano, zbiegła się z kolejną obniżką cen... Kindle Paperwhite 2 (2013) w niemieckim oddziale Amazonu. Tym razem został osiągnięty bardzo niski poziom, jak na taki dobry sprzęt. Niedawno opublikowałem recenzję Kindle Paperwhite 2 i 3. W podsumowaniu rekomendowałem zakup tego pierwszego przy poziomie cenowym 100 EUR. A dziś można go kupić o pięć euro taniej, czyli za 94,99 EUR. Kindle Paperwhite 3 jest obecnie oferowany w amazon.de również w "promocyjnej" cenie od 99,99 EUR.

 

Kindle Paperwhite 2 (źródło: amazon.de)

 

Za 94,99 EUR możemy nabyć wersję wyposażoną w wi-fi, której niemiecki Amazon nie wysyła bezpośrednio do Polski. Wersja z dodatkową łącznością 3G (sieć komórkowa) wyceniona jest obecnie na 154,99 EUR. Można ją zamówić tutaj. Obydwa czytniki są bez reklam. Nie znalazłem specjalnego ogłoszenia warunków promocji, może jest to więc krótkotrwała oferta.

 

Jeśli ktoś czekał na obniżki, to w takiej cenie żal nie skorzystać... Kindle Paperwhite 2 za 94,99 EUR (źródło: amazon.de)

 

 

 

Przy zakupie Kindle Paperwhite 2 (2013) musimy skorzystać z pośrednika - mailboxde, jeśli chcemy dostać go na polski adres. Jak to zrobić opisałem w tekście "Jak kupić czytnik Amazon Kindle w niemieckim oddziale Amazon?" i w tym miejscu polecam go po raz kolejny. Najtaniej do Polski można przesłać korzystając z usług czeskiej poczty (8,09 EUR). Można też wybrać przesyłki droższe, są one oczywiście ubezpieczone na większą wartość. Na terenie Niemiec nic nie płacimy za wysyłkę do magazynu mailboxde.

 

Czyżby to już ostatnie zapasy Kindle Paperwhite 2, czy też może reakcja na premierę czytników Tolino?