866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Kindle Paperwhite 2 dziś taniej w niemieckim Amazonie z okazji Prime Day

Tylko dziś, 15 lipca, z okazji "Happy Prime Day", niemiecki Amazon ma dla swoich klientów ciekawą promocję cenową związaną z czytnikami Kindle Paperwhite 2 (wersja bez reklam) oraz tabletami Kindle Fire 7". Jak sugeruje nazwa, dotyczy to klientów uczestniczących w programie "Prime", ale nie trzeba od razu się poddawać.

 

Kindle Paperwhite 2 i tablet Fire HD7 dziś w promocyjnych cenach w amazon.de

 

Jest to płatna usługa, ale... uwaga! Możemy z niej korzystać przez miesiąc bezpłatnie. Jak to zrobić? Otóż można wybrać przycisk "Jetzt Prime testen" znajdujący się np. pod promocyjną ceną czytnika. Następnie należy wybrać "Starten Sie Ihre..." aby rozpocząć trzydziestodniowy okres próbny. Jeśli ktoś (tak jak ja) już taką próbę ma za sobą specjalnie lub (tak jak ja) przez przypadek, to nie można już chyba z kolejnego okresu próbnego skorzystać. Pozostali powinni mieć taką możliwość właśnie poprzez "Starten Sie Ihre 30-Tage-Prime-Probemitgliedschaft".

 

No i oczywiście należy w ciągu miesiąca wyłączyć subskrypcję "Prime" jeśli nie chcemy w niej uczestniczyć. Trzeba to zrobić w ustawieniach konta ("Mein Konto" zakładka "Amazon Prime-Mitgliedschaft verwalten").

 

Trzeba pamiętać o rezygnacji z usługi Prime po wysłaniu czytnika, jeśli nie chcemy za nią płacić


Z czym może się wiązać uczestnictwo w Amazon Prime? Za 49 EUR opłaty rocznej otrzymujemy możliwość bezpłatnych przesyłek (na terenie RFN), wypożyczanie e-booków z oferty amazon.de, dostęp do strumieniowego oglądania filmów i nieograniczonej przestrzeni dyskowej w firmowej chmurze.

 

 

Takie promocje dziś z okazji nowej świeckiej tradycji :)

 

Czytnik Kindle Paperwhite 2 to zasłużenie chyba najbardziej popularne tego typu urządzenie na świecie. Działa sprawnie, stabilnie i jest prosty w obsłudze. Cechuje się ekranem E-Ink Carta o przekątnej 6" i wysokim kontraście (rozdzielczość 1024x758, 212 ppi). Można na nim czytać książki pochodzące z polskich księgarń (format MOBI). Czytnik w cenie 79,99 EUR można można dziś kupić tutaj.

 

 

Najpopularniejszy czytnik dziś w cenie 79,99 EUR ale dla subskrybentów (choćby chwilowych) usługi Prime

 

Tablet Fire HD7 nie jest popularny w Polsce, m.in. dlatego, że pracuje pod zmodyfikowanym systemem Android, silnie związanym z usługami Amazona oraz firmowym sklepem z aplikacjami. Przydatność usług Prime na polskim rynku jest niewielka. Wynika to głównie z faktu, iż brak ofert w języku polskim. Za tę cenę to jednak może być dobra okazja. Tablet (wersja z 8 GB pamięci i reklamami) w cenie 79 EUR można dziś kupić tutaj.

 

Tablet Fire HD7 z amazonowym androidem

 

Niemiecki Amazon nie wysyła zakupów do Polski [aktualizacja - do Polski bez dodatkowych opłat są obecnie wysyłane zakupy o wartości powyżej 49 EUR). Jednak zarówno czytnik jak i tablet możemy do Polski zamówić przez pośrednika - mailboxde. Z usług firmy korzystałem wielokrotnie i sprawdziły się (tu opisałem proces na przykładzie Czeskiej Poczty). O tym, jak zamówić z przesyłką do Polski pisałem osobno tutaj.