866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Wywiad z Saritą Mandanną w e-booku

Rozmowy z autorami - praca zbiorowa, Damian Warszawski Tygrysie Wzgórza - Sarita Mandanna

Portal lubimyczytac.pl wydał właśnie e-booka, na którego składają się wywiady z kilkudziesięcioma autorami książek. Rozmowy publikowane były już wcześniej na stronach serwisu, lecz teraz zostały zebrane w jeden, łatwy do pobrania plik. Dostępne do pobrania są trzy wersje, w formacie MOBI, EPUB i PDF.

Wspominam o tym wydawnictwie dlatego, że wśród osób wypowiadających się na temat swojej twórczości, jest też autorka książki "Tygrysie Wzgórza". Powieść recenzowałem w zeszłym roku (recenzja tutaj) i wtedy też odszukałem wywiad z autorką przeprowadzony przez alison2. Warto przeczytać, jak powstawała ta powieść i kim jest jej autorka.

Jednak czytanie wywiadu na ekranie komputera mnie przerosło. Zrobiłem sobie plik EPUB dzięki wtyczce do przeglądarki internetowej GrabMyBooks. Dzięki niej mogłem kilka podstron WWW zapisać o jednego pliku i czytać na czytniku. Przy okazji więc polecam tę wtyczkę osobom, które wolą czytać dłuższe teksty ze stron WWW na czytniku. Ale nie trzeba już tak kombinować, ponieważ serwis lubimyczytac udostępnił ten oraz inne wywiady w zgrabnej formie jednego e-booka.

Pliki można pobierać na oficjalnej stronie książki lub z księgarni woblink.com.