866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Promocja z Kindle 7 za 49 EUR w niemieckim Amazonie z okazji Dnia Książki

 

Tylko dzisiaj można kupić w amazon.de najtańszy model czytnika e-booków z rodziny Kindle za 49 EUR. Jest to wersja z reklamami, czytnik bez reklam kosztuje dziś 69 EUR. Dla nas Kindle z Niemiec jest teraz jeszcze tańszy niż do tej pory, ponieważ kurs euro do złotówki osiąga właśnie najniższe notowania od wielu miesięcy. Promocja trwa tylko dziś, 23 kwietnia 2015 r. do 23:59 czasu berlińskiego (to ta sama godzina co czasu warszawskiego, ale zapis „do 23:59 czasu berlińskiego” brzmi bardziej sensacyjnie i nie mogłem się powstrzymać...).

 

Reklama promocji Kindle 7 na Dzień Mamy 23 IV 2015 r. (źródło: amazon.de)

 

Niemiecki oddział Amazonu nie wysyła czytników do Polski, ale można ten problem ominąć korzystając z firmy pośredniczącej mailboxde. Firma wysyła nasze zakupy do Polski korzystając z usług poczty czeskiej, niemieckiej lub kuriera. Ja ostatnio korzystałem z przesyłki z Czech („Kindle z niemieckiego oddziału Amazon teraz dostarczy Czeska Poczta”). Jak zamówić Kindle z przesyłką do Polski opisałem szczegółowo w osobnym tekście („Jak kupić czytnik Amazon Kindle w niemieckim oddziale Amazon?”). W skrócie:

- rejestrujemy się bezpłatnie w mailboxde;

- kupujemy czytnik z reklamami lub bez podając jako adres dostawy nasz adres w mailboxde;

- czekamy na potwierdzenie dotarcia przesyłki do firmy pośredniczącej;

- płacimy za przesyłkę do Polski (m.in. przelew europejski, PayPal);

- czekamy na informację o wysłaniu paczki;

- cieszymy się lekturą na Kindelku.

Z usług mailboxde korzysta wiele osób, ja sam ją również testowałem i póki co nie spotkałem się z zastrzeżeniami na jej temat. Działają sprawnie i nie jest to usługa droga. Wysłanie Kindle 7 do Polski może kosztować około 33 PLN.

 

Kurs EUR/PLN z ostatnich 300 notowań (źródło: mybank.pl)

 

Kindle 7 (Kindle Touch 2014) to podstawowy i najtańszy czytnik, ale z bardzo dobrym ekranem, sprawnie działający i solidnie wykonany. Recenzowałem go ostatnio, a całość moich spostrzeżeń i uwag dotyczących jego użytkowania opisałem w dwuczęściowym wpisie „Najtańszy Kindle 7 (Kindle Touch 2014) z niemieckiego oddziału Amazon - recenzja czytnika z ekranem 6"”.

 

Kindle 7 jaki jest, każdy może zobaczyć (źródło: amazon.de)

 

Reklamy w czytniku nie są inwazyjne. Pokazują się w postaci wygaszacza ekranu oraz paska w dolnej części ekranu startowego. Można je w prosty sposób wyłączyć kontaktując się ze wsparciem księgarni na czacie (po niemiecku) lub pisząc list po angielsku. Jak to zrobić wyjaśniłem przy okazji usuwania reklam w moim czytniku ("Jutro koniec promocji Kindle 7 w niemieckim Amazonie (amazon.de)").

 

Kindle 7 z rabatem 10 EUR (źródło: amazon.de)

 

Regulamin promocji czytników opisany jest szczegółowo tutaj: http://www.amazon.de/b?ie=UTF8&node=6489682031. Można zamówić do dwóch sztuk na osobę.