905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Amazon Kindle Paperwhite 2 w niemieckim Amazonie za 99 EUR

 

Promocja świąteczna w amazon.de na czytniki Kindle Paperwhite 2 (źródło: amazon.de)

 

Nie minęło nawet kilka godzin od mojego wpisu na profilu FB o najniższej cenie Kindle Paperwhite 2 (wersja z wi-fi) w niemieckim Saturnie, a tu kolejna niespodzianka za Odrą. Jeszcze po południu cena w niemieckim Amazonie wynosiła 109 EUR a właśnie została obniżona do 99 EUR. Wersja 3G kosztuje obecnie 159 EUR (ale jest to mało atrakcyjna opcja dla mieszkańców naszego kraju). Być może taka cena będzie również w stacjonarnych sklepach na terenie Niemiec, bo z tego co widziałem, w marketach z elektroniką czytniki zwykle kosztowały tyle, ile na oficjalnych stronach Amazona. Tak niska cena na rynku niemieckim wynika prawdopodobnie z poważnej konkurencji, jaką jest niemiecki Tolino (recenzowałem niedawno Tolino Shine). Amazon Kndle Papewhite 2 to jeden z najpopularniejszych czytników książek elektronicznych, również w naszym kraju.

 

Oficjalnie niemiecki Amazon nie sprzedaje i nie wysyła tych czytników klientom z Polski (choć pewnie trafiają do RFN z magazynów firmy uruchomionych właśnie na terenie naszego kraju). Można go jednak zamówić i przesłać przez pośrednika (np. mailboxde.com) lub odebrać w paczkomatach albo punktach odbioru Hermes na terenie RFN, choćby w przygranicznych miejscowościach. Uwaga, trzeba się liczyć z tym, że w razie zepsucia prawdopodobnie nie będzie można takiego czytnika reklamować z dostawą bezpośrednio do Polski (ale można zapewne wykorzystać ponownie adres mailboxde.com) i w razie kłopotów nowy czytnik w ramach gwarancji też otrzymać tą samą drogą.

 

Chyba teraz zdecydowanie warto zamówić czytnik bezpośrednio w Amazonie w promocyjnej cenie... a zainteresowanych zapraszam do lektury poradnika krok po kroku jak zamówić Kindle z Niemiec do Polski.